• Wpisów: 17
  • Średnio co: 177 dni
  • Ostatni wpis: 8 lat temu, 19:30
  • Licznik odwiedzin: 6 724 / 3199 dni
 
caris
 
slayers 002.jpg


Magiczni wojownicy opowiadają o przygodach młodej czarodziejki, Liny Inverse, i jej towarzyszy, którzy podróżują razem po świecie. Przy użyciu miecza i potężnej magii walczą z czarownikami, potworami, mrocznymi władcami i bandytami.

Bohaterowie:

Lina Inverse:

slayers.jpg


rudowłosa szesnastoletnia dziewczyna, mistrzyni czarnej magii. W wielu miastach znana jako osoba awanturnicza, atakująca grupy bandytów w celu odebrania im skarbów. Podróżuje z Gourrym, jej samozwańczym „opiekunem”, mając chrapkę na jego magiczny miecz. Jest uważana za brzydki i płaski jak deska do prasowania postrach smoków.

Gourry Gabriev:

slayers_gourry014.jpg


wędrowny fechtmistrz, który spotyka Linę w pierwszym odcinku serii. Od tego momentu zostaje jej towarzyszem, nazywając siebie „opiekunem” Liny. Jest posiadaczem Świetlanego Miecza, znanego również pod nazwą Gorun Nova, przekazywanego w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie. Nie jest dobrze wykształcony, ma bardzo słabą pamięć, znakomicie jednak posługuje się mieczem.

Zelgadis Greywords:

33464-slayers_zelgadis031_large.jpg


chimera, w 1/3 człowiek, w 1/3 golem, w 1/3 demon. Zelgadis jako człowiek pragnął zdobyć wielką moc, więc Rezo spełnił jego prośbę, zamieniając go w chimerę. Przemiana zmieniła go fizycznie – otrzymał kamienną skórę i metalowe włosy. Jest dobrym wojownikiem i magiem. Zelgadis bardzo nie lubi miast, gdyż wstydzi się swego wyglądu. Kiedy zrozumiał, jak wiele kosztuje go uzyskana od Rezo siła, zaczął poszukiwać sposobu na odzyskanie dawnego wyglądu.

Amelia Will Tesla Sailune:

AmeliaWillTeslaSaillune.jpg


Księżniczka miasta Sailune. Amelia jest fanatyczką sprawiedliwości (podobnie jak jej ojciec). Podkochuje się w Zelgadisie. Często zanudza pozostałych bohaterów wykładami na temat sprawiedliwości.

Xellos Metallium:

Xellos-Metallium-photo.jpg


Najpotężniejszy Mazoku nie będący lordem. Ma ok. 1020 lat. Panią Xellosa jest Wielka Bestia Zelas Metallium. Każdy z lordów miał prawo stworzyć sobie dwójkę sług – kapłana i generała. Władczyni Bestii postąpiła inaczej – stworzyła Mazoku, który jest jednocześnie kapłanem i generałem. Xellos to jedna z najbardziej tajemniczych postaci, bezustannie ma zamknięte oczy i uśmiech na twarzy. Sam zwykł nazywać siebie „tajemniczym kapłanem”. Ma skłonność do nagłego pojawiania się i znikania. W serii Try dość dwuznacznie zachowuje się w stosunku do smoczycy Filii, w jednym odcinku nawet ratując jej życie.

Sylphiel:

a49sylphiel.jpg


Kapłanka zakochana w Gourrym. Córka władcy Sairaag, miasta zniszczonego doszczętnie przez Copy Rezo po wchłonięciu przez niego mocy Bestii Zanaffar. Kompletnie nie radzi sobie z jakąkolwiek magią ofensywną.

Naga the Serpent:

naga12.jpg


Pojawia się tylko w OAV, filmach kinowych oraz w 4. tomie mangi – towarzyszka Liny z nieprzyjemnym śmiechem, uważająca się za jej największą rywalkę. Mało rozumna, choć niebywałej urody i, w swoim mniemaniu, posiadająca duże zdolności magiczne.

Filia Ul Copt:

Filia-Ul-Copt-slayers-beautiful.jpg


Kapłanka świątyni złotych smoków, dysponująca potężną białą magią. Jest w stanie walczyć nawet ze słabszymi Mazoku. Notorycznie kłóci się z Xellosem, okładając go wielką maczugą, którą trzyma zawsze pod spódnicą. Zwykle występuje w postaci kobiety, aczkolwiek ma wtedy smoczy ogon. Może zmienić w wielką smoczycę, przy czym Lina i reszta (poza Xellosem) wykorzystują ją wtedy w charakterze środka lokomocji.

Valgaav:

valgaav_slayers-14097.jpg


starożytny smok oraz Mazoku. Należał do rasy starożytnych smoków, zniszczonej przez rasę smoków złotych. Podczas tej smoczej wojny Valgaav został ciężko ranny. Gaav – Demoniczny Król Smoków (Maryu Gaav) zmienił go w Mazoku w zamian za przysięgę wierności. Okazało się jednak, że moc Mazoku i moc starożytnego smoka zwalczały się nawzajem, co sprawiało Valgaavowi ogromny ból.

Świat w Magicznych wojownikach jest płaski, opiera się na Lasce Bogów. Istnieją cztery światy, w każdym z nich para przeciwników toczy ze sobą śmiertelny bój. W świecie Liny tymi przeciwnikami są Rubinooki Shabraningdo i Cephied. Cephied zginął, lecz zdołał rozszczepić Shabraningdo na części i uwięzić je. Stało się to podczas wojny upadku potworów. Wtedy też Wodny Smok uwięził Gaava w ludzkim ciele, przez co nie mógł już nigdy więcej stać się pełnym Mazoku. Również z tego okresu pochodzi opowieść o księdze, w której została zapisana cała wiedza Mazoku na temat czarnej magii. Tej właśnie księgi, zwanej Claire Bible, szuka Lina w serii Next.

Shabraningdo jest panem wszystkich Mazoku. Potężniejsza od niego jest tylko twórczyni świata, Pani Koszmarów, nazywana przez ryuzoku (smoki) Złotą Panią. Poniżej Shabraningdo w hierarchii Mazoku stoi pięć jego sług, lordów Mazoku:

   * Ha-ou Dynast Grausherra
   * Władca Piekieł Mei-ou Phibrizzo
   * Demoniczny Król Smoków Maryu-ou Gaav
   * Wielka Bestia Juu-ou Zellas Metallium
   * Kai-ou Deep Sea Dolphin.

istnieje jeszcze rasa Shinzoku (bogów). Trzej pomniejsi przedstawiciele tej rasy zostali ukazani w serii Try. Są to sługi Smoka Nocy Vorfeeda: Armais, Erulogos i Sirius, przybysze ze świata Dark Stara.

Nie możesz dodać komentarza.