• Wpisów: 17
  • Średnio co: 175 dni
  • Ostatni wpis: 8 lat temu, 19:30
  • Licznik odwiedzin: 6 677 / 3161 dni
 
caris
 
Przez to dziwne zdarzenie trzy zupełnie obce sobie osoby musiały nabrać do siebie zaufania i stać się przyjaciółkami, by wspólnie móc uratować ten świat i jego kapłankę. To właśnie za sprawą modlitw księżniczki Emeraude, Cephiro jest piękną i bezpieczną krainą. Księżniczka została jednak porwana przez złego Zagato i dlatego właśnie zostały wezwane trzy dzielne dziewczyny z innego świata. Po obdarzeniu magiczną mocą musiały walczyć z wysłannikami Zagato, zbudzić ze snu trzy boskie golemy oraz uratować kapłankę, nim nastąpi zagłada świata. W ostatecznej walce na ich drodze stanęła jednak sama księżniczka.Cała sytuacja się skomplikuje a dziewczyny będą żałowały swojej decyzji,gdy poznają prawdziwe motywy Zagato i uczucia Księżniczki,lecz na żal będzie już za poźno.

Druga seria również zaczyna się od pobytu na tokijskiej wieży. Tym razem jednak dziewczyny razem chcą wrócić do świata magii Cephiro przez żal i pustkę spowodowaną zabójstwem Emeraude.Za sprawą swych próśb zostają tam przeniesione. Piękna niegdyś kraina budzi teraz lęk i przerażenie. Bez opieki kapłanki świat ten zamienił się w kraj pustki i zniszczenia, opanowany przez chaos i potwory. Tym razem krainie zagrażają trzy sąsiadujące z nią państwa, które ze względu na sytuacje w Cephiro postanowiły ją zagarnąć, każda strona chce jednak mieć cały kraj tylko dla siebie. Prawdziwym wrogiem jest jednak ktoś inny... Za sprawą wojowniczek świat ten zostaje ponownie uratowany, a rola kapłanki traci znaczenie. Ludzie nauczyli się współpracy, przez co sami zaczęli dbać o swój świat, nie pokładali nadziei tylko w innych. Trzy wojowniczki w tym czasie wydoroślały i każda z nich znalazła swego mężczyznę, jednak los sprawił, że wróciły do swego świata po raz trzeci. Cephiro ponownie stało się dla nich krainą fantazji i marzeń.

Światy w anime:

Cephiro jest cudownym światem, ziemia na której ludzie potrafią władać magią, żyją w pokoju z seijyus. Aby kraj ten pozostał w harmonii, potrzebne są modlitwy Filaru - jest nim księżniczka Emeraude. Niestety porwał ją najwyższy kapłan - Sol Zagato i uwięził. Tak więc księżniczka nie mogła strzec swojego kraju, przez to seijyus zamieniły się w potwory, strach ogarnął ludzi. Jak głosi legenda: "Kiedy Cephiro jest w potrzebie, Filar musi wezwać Magicznych Rycerzy, nawet jeśli miałby to przypłacić własnym życiem, wtedy oni uratują Cephiro od samozniszczenia."

Chizerta to mała planeta, rządzona przez dwie księżniczki, Tarte i Tatre. Ludzie żyją tam spokojnie i szczęśliwie. Królestwo ich nawiązuje do kultury arabskiej, wieloma względami np. orientalne stroje i muzyka, dżiny, architektura pałaców, egzotyczne jedzenie, tancerki oraz mnóstwo elementów w ciepłych barwach (żółty, złoty, czerwony i omarańczowy). Księżniczka Tarta chce za wszelką cenę przejąć Cephiro, aby powiększyć obszary swojego królestwa. W wojsku Chizerty są tylko kobiety. Ulubionym zajęciem ludności jest taniec.

Autozam jest światem maszyn, najlepiej rozwinięty pod względem technologii w całym wszechświecie. Ludzie mieszkają we względnej harmonii i pokoju w świecie, gdzie automatyzacja jest kluczowa rzeczą potrzebną do życia. Jednak, to po pewnym czasie odbiło się to negatywnie na ziemi. Autozam teraz jest zdegradowany i powoli umiera. Eagle sądził, że jedyna droga, aby ratować jego kochany kraj jest zdobycie kontroli nad Cephiro i użycie mocy kapłana do odwrócenia skażenia. W Autozamie najpopularniejszym sportem i najbardziej cenionym są walki mecha, coś w rodzaju walk gladiatorów.

Fahrenkraj rządzący przez rodzinę cesarską która poznała sekret posługiwania się starożytną magią.Poznajemy tę krainę i jej reprezentantów w drugiej serii podczas najazdu na Cephiro zorganizowanego przez małą i rozkapryszoną księżniczkę Askę, która nie zdaję sobie sprawy z obowiązków i ciężaru Filaru.Aska zaprzyjaźnia sie z Fuu która wybija jej ten pomysł z głowy.

Hikaru Shidou (jap. 獅堂 光, Shidō Hikaru?)  Hikaru uczęszcza do III klasy gimnazjum, tak jak Umi i Fuu, lecz z racji swojego niskiego wzrostu i nieco dziecinnego zachowania, odstaje od nich. Jej imię znaczy światło Świątyni Ognia, światło Kaplicy Lwa. Jest dziewczyną o pięknych, ognistych oczach i włosach, które spina w warkocz.Jej boska maszyna nazwya się Rayearth. Mieszka z rodzicami i trzema starszymi braćmi: Satoru, Masaru, Kakeru. Jej mama i tata prowadzą szkołę kendo, gdzie Hikaru nauczyła się władać mieczem. Ma dziecinną naturę i za wszelką cenę chce żyć ze wszystkimi w zgodzie, nie dopuszcza do siebie faktu, że są ludzie dobrzy i źli. Jak na swój wiek jest dość silna i skora do poświęceń, pełna determinacji, co zlekka równoważy jej słodycz. Kocha zwierzęta i jako jedyna potrafi odszyfrować intencje Mokony. Jest bardzo wrażliwa na krzywdę, co ją dodatkowo motywuje w walce. Zagrzewa drużynę do walki, jako pierwsza zaufała Guru-Clefowi. Ma w sobie mnóstwo uroku, nie mogłaby istnieć w prawdziwym świecie, bo raczej nie istnieją ludzie o tak czystym i niewinnym sercu. Stosunki pomiędzy Hikaru i Lantisem są dość różne w mandze i anime, jedno jest pewne, coś pomiędzy nimi jest. W anime na ich związku koncentruje się fabuła drugiej serii. Hikaru jest w nim zakochana po uszy, jednak w dojściu do celu przeszkadza jej ciemna strona - Nova, a po drugie obawia się, że Lantis mógłby ją odrzucić - w końcu zabiła jego brata. Następczyni księżniczki Emeraude - co do sprawowania rządów nad Cephiro. Darzy dużą sympatią Eagla. ale ma ogromną siłę woli, dlatego stanęła na czele grupy. Posiada moc ognia.

OAV Hikaru jest kapitanem gimnastycznej drużyny szkolnej, pojawia się ponieważ jest wzywna przez Clefa i Alcione, tydzień przed egzaminami. Jest pierwszą osobą, którą widzi Mokona, jako pierwsza budzi swego mecha, a pokrótce Lexusa. Walczy z kotem Alcione. Prawe ginie próbując pieczętować Przejście - atakona przez Eagla, na szczęście Lantis ratuje ją osłoną.

Umi Ryuuzaki (jap. 龍咲 海, Ryūzaki Umi?) również jest 14-latką. Ma niebieskie bardzo długie włosy i ogromne oczy. Obchodzi urodziny 3 marca i jest spod znaku Ryb. Ma grupę krwi A. Lubi angielski, a nie cierpi przedmiotów ścisłych.Jej boska maszyna nazywa się Ceres. Z pozoru jest samolubna i powierzchowna, urządza awantury o wszystko. Z czasem jednak udowadnia, że jest wyrozumiałą i w gruncie rzeczy bardzo miłą dziewczyną. Trenuje szermierkę. Włada żywiołem wody.Umi jest jedynaczką i najważniejsi w życiu są dla niej rodzice, chce im odpłacić za wszystko, co dla niej zrobili. Jest najwyższa i najładniejsza z dziewczyn, co sprawia, że zadziera nosa. Na początku jest samolubna, wpada w złość z byle powodu i bez przerwy histeryzuje. Z czasem jednak zmienia się, troszczy się o innych i niekiedy naraża własne życie. Można wyraźnie zaobserwować tą zmianę z rozkapryszonej smarkuli w wierną przyjaciółkę. Chociaż ona do końca całego MKR najpierw musi urządzić awanturę, a dopiero potem robi to, co do niej należy.Dwoma ważnymi postaciami w życiu uczuciowym Umi jest Clef i Ascot.Do Maga czuje coś więcej niż do Władcy bestii co widać przez jej gesty i zachowanie wobec niego(czerwieni się gdy Caldina pyta się czy kocha Clefa). W ostatnim odcinku próbuje wyznać miłość Guru ale w środku zdania zacina się.Tymczasem odpowiada na wyznanie Ascota ze kocha go tak samo jak innych.

OAV Umi jest kapitanem drużyny gry tenisa w jej szkole. Pomimo prób unieszkodliwienia jej przez Ascota, wybudza Ceresa.


Fuu Hououji (jap. 鳳凰寺 風, Hōōji Fū?) - ma 14 lat, jasnobrązowe włosy, zielone oczy i okulary. Urodziła się 12 grudnia w znaku Strzelca. Jej grupa krwi to A. Lubi wszystkie przedmioty, a najbardziej matematykę. Mieszka z rodzicami i starszą siostrą Kuu. Świetnie strzela z łuku. Jest inteligentna.Jej boska maszyna nazywa się Windom.Początkowo myśli, że znalazła się w grze RPG. Trudno przyjąć jej do wiadomości, że istnieją takie dziwne rzeczy jak magia. Posługuje się mocą wiatru i uzdrawiania.Z początku jest przekonana, że znalazła się w grze RPG i często rzuca komentarze potwierdzające te tezę. Jest bardzo dobrze wychowana i wszystkie napotkane osoby (łącznie z potworami) tytułuje przedrostkami grzecznościowymi, np. -san. Zawsze miła i grzeczna, dla wrogów też. Potrafi na trzeźwo przeanalizować sytuację i wyciągnąć wnioski oraz znaleźć pokojowe wyjście z sytuacji. Ma bardzo sprecyzowane poglądy i rozwiniętą odpowiedzialność swoje czyny. Miewa czasami makabryczne poczucie humoru, np. kiedy Umi boi się czegoś i popada w histerię, Fuu zamiast ją uspokoić, zaczyna się bawić w czarnowidza. Stanowi podporę dla grupy, kogoś z kim zawsze można o wszystkim porozmawiać. Fuu zawsze się zastanawia i dokładnie obmyśla wszystko, jak co zrobić. Jedyną rzeczą, a może raczej osobą, która zmienia jej naturę jest Ferio. Przy nim traci swoje "trzeźwe spojrzenie na świat", nie zastanawia się nad czynami, po prostu robi co podpowiada jej intuicja.

OAV Fuu nie należy do orkiestry, ale pięknie gra na fortepianie i nieraz daje występy salach koncertowych. Najczęściej gra temat:"Zapotrzebowanie na miłość." Po raz pierwszy została zaatakowana przez Feria, kiedy jechała pociągiem, unikając ciosów była dręczona myślą, gdzie ukryci są bogowie (Rayearth, Ceres, Windham). Jej mech odrodził się na stadionie baseballu, użyła Szmaragdowej burzy przeciwko Feriowi, w ostatecznym rozrachunku próbowała pokonać go kopnięciem, jednak nie dało to zbytnich efektów, ponieważ on także miał mecha i skrzydła. Zablokował jej cios falami ultradźwiękowymi. Spadła na ziemię w sporej kałuży krwi. W OAV zwykle ostatnie słowo należało o niej. Pod koniec 3 epizodu jest z Feriem w całkiem miłych stosunkach.

Clef – Najpotężniejszy mag w całym Cephiro.Jest przewodnikiem Magicznych Rycerzy. Wygląda na 10 lat, ale w rzeczywistości jest bardzo stary i potężny.Udzielał lekcji magii m.in. Zagato, Alcione i Lantysowi, aby pomagali strzec filaru. Być może to przez Clef'a Lantis ma taką niechęć do Systemu Kolumny. W końcu jego brat zakochał się w filarze, a Clef tego zakazywał. Z drugiej strony Clef jest tylko strażnikiem Systemu i raczej ni ma wpływu na jego istnienie. Clefa jest bardzo łatwo wytrącić z równowagi, co widać w pierwszym odcinku - kiedy zaczyna sie bić z Umi. Potrafi tworzyć seijyu, zna wiele magicznych trików... największą sztuczką jest chyba zmiana wyglądu. W anime wygląda przecież jak 10-latek, no a sumie jest o wiele starszy. Jego słabością jest wysokość, ma lęk wysokości. Bardzo pomógł Magicznym Rycerzom, strzegł ichpomimo tego iż został zamieniony w kamień, odzyskał swą dawną postać po zabiciu Zagato.

OAV Guru-Clef jes pierwszą osobą pojawiającą się w OAV, uika kota Alcione poza zamkiem w Cephiro. Potem widzimy go stojącego na szczycie tokijskiej wierzy, czekającego by wszystko zacząć. Kiedy przybywa Alcione i zaczyna go atakować, on chroni Ziemię. Później odnajduje Magicznych Rycerzy i stara się im wyjaśnić, toże muszą pomóc Cephiro. Jednak Alcione go powstrzymuje zanim skończył objaśniać używanie magii -wyjaśnił to tylko Hikaru. Clef pojawia się dopiero w 3 odcinku.

Księżniczka Emaraude – filar Cephiro.Ma młodszego brata Ferio. To dzięki jej modlitwom w krainie żyło się szczęśliwie i dostatnio.Została wybrana na kapłankę w wieku 16 lat, pochodzi z rodziny królewskiej. Jej przeznaczeniem już od samych narodzin było zostanie filarem Cephiro. Guru-Clef zmienił ją w małą dziewczynkę, ponieważ była bardzo piękna, a diadem przepowiedział zagładę Cephiro spowodowaną przez Emeraude. Guru-Clef chciał od tego uchronić kraj. Jednak nie wiele to dało, pomimo wyglądu małej dziewczynki Zagato zakochał się w niej z wzajemnością i porwał ją. Emeraude już nie mogła modlić się o pokój, ciągle myślała o Zagato, chociaż próbowała sobie wmówić mże nie chce tej miłości. Po zabiciu Zagato przybrała swoją prawdziwą postać, znienawidziła Magicznych Rycerzy i pragnęła zostać zabita, aby być już na zawsze ze swoim ukochanym.

OAV W OAV-ce Emeraude nadal jest kapłanką i księżniczką, tyle że jest w pewnym sensie złym charakterem. Nadal kocha Zagato, ale jej bratem jest Eagle, a nie Ferio.

Zagato (jap. ザガート, Zagāto?) – Sol, czyli w kraju Cephiro najwyższy kapłan, odpowiedzialny za tworzenie mechów, który zakochał się w Emaraude i porwał ją, chociaż był świadomy konsekwencji swego czynu. Kiedyś był uczniem Clefa. Dla wszystkich poza ukochaną, bezwzględny i zimny. ciem, a szczęściem kraju. Jest najpotężniejszym magiem w Cephiro, nie licząc Guru-Clefa. Zagato ma swoich wysłanników, którzy mieli zabić Magicznych Rycerzy: Alcione (służy mu z miłości, lecz ona go drażni), Ascota (niewiadomo dlaczego to robi), Caldinę (służy mu dla pieniędzy), Lafarga (osobisty strażnik księżniczki, został zahipnotyzowany przez Zagato) i Inovę (zwierzątko Emeraude zamienione w człowieka przez Zagato). Wydaje się być nieczuły i zimny oraz okrutny, uczucia okazuje tylko księżniczce Emeraude. Ginie zabity przez Magicznych Rycerzy.

OAV W OAV Zagato ma identyczne motywy postępowania jak w anime, jego charakter również jest taki sam.

Alcyone (jap. アルシオーネ, Arushiōne?) – Alcione jest ślepo zakochana w Zagato, zrobi dla niego wszystko. W drugiej serii służy Debonair, kiedy ponaje Lantysa, uważa że to Zagato. Lantysowi jest jej szkoda. Alcione przelewa swe uczucia na Lantysa i zdradza mu kryjówkę Debonair za tą zdradę ginie. ALcione bardzo lubi Sierrę, kiedyś była nadworną czarodziejką Emeraude, pobierała lekcje u Guru-Clefa.. Nadworna Czarodziejka Księżniczki Emaraude i była uczennica Clefa. Jej mocą jest lód.

Ferio – Ferio jako mały chłopiec był księciem, bratem księżniczki Emeraude. Jednak ona stała się filarem i aby ułatwić jej zadanie, poprosił ją, aby wymazała mu wszystkie wspomnienia i sobie też. Nie chciał aby zaprzątała sobie nim głowę zamiast modlić się dla Cephiro, pragnął się poświęcić. Tak też zrobiła, ale nie do końca... Dała mu dwie muszle, żeby kiedyś sobie o niej przypomniał. Dała mu też inne wspomnienia, a mianowicie, ze ukradł te muszle i ona wstawiła się za nim u Zagato. Od tej pory Ferio błądził przez wiele lat po Lesie Ciszy, bezustannie walcząc z potworami, które pojawiły się po porwaniu Emeraude, stąd też blizny u niego na nosie i policzku. Przypomniał sobie o tym, że kapłanka jest jego siostrą po tym, jak Inova prawie go zabił. Oficjalnie dowiadujemy się o tym fakcie dopiero w II serii. Kapłanka jednak swoich wspomnień nigdy nie wymazała.

Tajemniczy i bardzo przystojny chłopak, którego dziewczyny spotykają w Lesie Ciszy... tzn. on ratuje je. Posługuje się mieczem, nieco większym od siebie (włada nim po mistrzowsku) i bezustannie kłamie. Dwa razy nie wiele brakowało, a zginąłby. Pierwszy raz z rąk Caldiny a drugi raz z rąk Inovy. Już od pierwszego spotkania Ferio i Fuu przypadają sobie do gustu. W drugiej serii chłopak jest nieco bardziej odpowiedzialny, wraz ze Sierrą opiekuje się Guru-Clefem.

OAV Ferio, którego towarzyszem jest Ascot, są drugim wrogiem dziewcząt. Fuu jednak ucieka, Ferio znajduje ją w pociągu i posyła swoje mechaniczne insekty, aby zabiły ją. Ponownie znika; chłopak odnajduje ją na szosie i oskarża, ze jest słaba i ucieka przed przeznaczeniem, mówi także że nie może wybudzić Windhama, bo to zagraża jej życu. Ona teleportuje się na boisko do baseballa i wybudza Legendarnego Ducha. Znów ją znalazł. Rozpoczyna się walka w mechach. Ferio w gigantycznym owadzie, Fuu w Windhamie. Mech Feria tworzy swoimi skrzydłami fale ultradźwiękowe, Fuu rozpętuje huragan. Atak ten powoduje mały uszczerbek skóry na jego twarzy. W 3 epizodzie z ogromną szramą przy a raczej na oku z której spływa krew po jego twarzy. Samo przez siebi mówi, że Fuu musiała wygrać. W 3 epizodzie również podczas walki pomaga mu Lantis, kiedy jest ranny, miecz Feria Lantis rzuca dziewczynom w końcowym starciu z Eaglem, kiedy te nie dają już rady. Pod koniec OAV-ek przy pożegnaniu Ferio jest bardo miły słodki da Fuu.

Ascot (jap. アスコット, Asukotto?) – służy Zagato,by mógł zamieszkać w zamku wraz z potworami. JW MKR I Ascot wydaje się być niegroźnym, rozwydrzonym dzieciakiem podróżującym na latającej skale. W rzeczywistości jest najpotężniejszym władcą bestii. Jego pupile bądź przyjaciele (potwory) są bardzo groźni i nie łatwi do pokonania. Nie wiadomo dlaczego stał po stronie Zagato, dopiero Umi przemówiła mu do rozumu - prawdopodobnie wtedy zakochał się w niej. W drugiej serii Ascot przybiera swą prawdziwą postać i stara się chronić Umi (mało brakowało a przypłaciłby to życiem),lecz na traktuje go tylko jako przyjaciela.W pewnym sensie jest odpowiedzialny za śmierć Presei, jednak nikt go o to nie obwinia.

Caldina (jap. カルディナ, Karudina?) – służy Zagato dla pieniędzy, jest też tancerką, która swoim tańcem potrafi zahipnotyzować ludzi.Pochodzi z Chizety.Ma ciemną karnację i różowe włosy.Na co dzień nosi typowo chizetańskie, skąpe ubrania przypominające nieco ubiór arabskich tancerek. Fuu przeciąga ją na stronę Magicznych Rycerzy.Traktuje Ascot'a jak młotszego brata.W drugiej części pomaga Guru Clefowi i Wojowniczkom.Kocha Lafargę.

Lafarga - Najsilniejszy człowiek w Cephiro, dowódca armii księżniczki Emeraude i jej osobisty strażnik. Ma silną urazę do Lantisa, odkąd ten wyjechał na Autozamu. To Lafarga jako pierwszy mówi Magicznym Rycerzom, że Lantis jest bratem Zagato. Nie ufa mu, uważa ze ma w sobie wiele ciemności, podobnie jak jego brat. Lafarga nienawidzi Zagato za to co zrobił Emeraude, Cephiro i za to, że zmusił go do posłuszeństwa magią. Bowiem Lafarga był zahipnotyzowany, dopiero szlachetne serce Hikaru przywróciło mu jego prawdziwą świadomość; ona nie chciała walczyć magią, ponieważ on jej nie potrafi używać. W mandze oskarża Lantisa wprost, o to, że jest wysłannikiem Autozamu. W drugiej serii darzy wielkimi uczuciami Caldinę i z wzajemnością, bardzo lubi Ascota.

Presea Jest najlepszą zbrojmistrzynią w całym Cephiro. Mieszka w Lesie Ciszy, tam gdzie nie działa żadna magia. To ona dała Magicznym Rycerzom broń i Mokonę. Bardzo kocha Guru-Clefa, jednak on nigdy się o tym niedowiaduje od niej. Uwielbia Hikaru. Ginie przez przygniecienie gruzami jej rezydencji, Hikaru wiesza na grobie jej diadem.

Sierra Jest siostrą bliźniaczka Presei, są identyczne, różni je tylko mała blizna na ramieniu, którą ma Sierra. Tylko Clef wie, że ona nie jest Preseą. Mogłoby się wydawać, że ona również jest zakochana w Clefie, na początku wyraża to aluzjami, jednak pod koniec serii wyznaje to Alcione. Alcione jest jej przyjaciółką. Sierra nieraz narażała swoje życie, aby pomóc Magicznym Rycerzom, np. wtedy kiedy Hikaru wysłała do świata swojego "drugiego ja". Sierra pojawiła się tam pod postacią kryształu, który rozbiła Nova, na szczęście udało się jej pomóc Hikaru, ale mało brakowało a przypłaciłaby to życiem. Sierra bardzo lubi Hikaru, wraz z Feriem stoi przy tronie Guru-Clefa i pilnuje, aby się nie przeforsowywał, bowiem po śmierci Emeraude on swoją mocą musi strzec zamku, Cephiro już nie istnieje, składa się z nagich skał i gruzu.

Lantis - Wysoki, przystojny brunet.Ma krótkie czarne włosy,fioletowe oczy. Chodzący ideał. Bardzo podobny do swojego brata - Zagato. Towarzyszy mu wszędzie mała wróżka - Primera, najczęściej siedzi mu na ramieniu. Charakterem także nie wiele różni się od swojego brata, podobnie jak on jest zimny i małomówny, nie okazuje uczuć. Po śmierci księżniczki Emeraude wyjechał na Autozam. W końcówce II serii wyraźnie widać, że Lantis i Hikaru coś do siebie czują.Główny dowódca osobistej gwardii księżniczki.Włada mocą błyskawicy.Gdy dowiaduje się o miłości Zagato i Emaraude wyjeżdża z kraju do Autozamu.Tam zaprzyjaźnia się z Eaglem i zdradza mu wszystkie sekrety Cephiro,co kończy się najazdem złowrogiej krainy w późniejszych odcinkach . W drugiej serii powraca do krainy marzeń.Początkowo chce się zemścić na Magicznych Rycerzach za śmierć brata lecz później zakochuje się w Hikaru ze wzajemnością.Martwi się o ukochaną,dlatego daje jej swój talizman obronny.

OAV W OAV nie towarzyszy mu już Primera. Lantys nadal kocha Hikaru.

Eagle - najwyższy rangą dowódca Autozamu, pilot FTO i syn prezydenta. Jego bezwarunkową reakcją na nudę jest natychmiastowe zaśnięcie - niezależnie od tego, czy leży, czy siedzi, czy stoi. Sen dopada go często na zebraniach, co wywołuje lekkie zamieszanie. Bardzo kocha swój kraj i jest mu całkowicie oddany, przez co staje się w pewnym sensie więźniem, ponieważ aby ochronić kraj musi podbić Cephiro - czego nie chce. Jego celem jest stanie się filarem Cephiro. Jest nieuleczalnie chory na gruźlicę, więc życie w niewoli przez modlitwy lub śmierć nie robi mu zbytniej różnicy. Po drugie gdyby został kapłanem, mogłoby mu to przedłużyć życie. Historia jego choroby jest różna w mandze i anime. W anime ma gruźlicę i kaszle krwią, a w mandze ma kłopoty z mózgiem przez użycie zbyt dużej ilości energii umysłu. Jednak w obu przypadkach próbuje ukryć przed znajomymi swój stan zdrowia. Ginie chcąc uwolnić Lantysa uwięzionego w Regalii. Trudno określić stosunek Eagla do Lantysa, aczkolwiek muszą się lubić, ponieważ Lantys otwarcie przy nim opłakuje śmierć swojego brata - co oznacza wielkie zaufanie. Z drugiej strony nieraz ze sobą walczą w Cephiro.

OAV Eagle jest bratem Emeraude i sprawuje władzę nad ciemną energią. Pragnie zniszczyć Ziemię. Chce wziąć odwet na ludziach z Ziemi, bowiem Ziemia i Cephiro są w tym samym wymiarze i iemska korupcja mogłaby doprowadzić do upadku Cephiro. Jest kimś w rodzaju Boga wraz z Emeraude. Jedna z ważnieszych jego kwestii to:" My jesteśmy nieśmiertelni po to, aby tworzyć powszechną historię i dopomagać ludzkiemu przeznaczeniu". On myśli z punktu widzenia przyszłości, dokładnie przemyśla każdy swój "ruch". Jest osobą o "wielu twarzach". Wydaje się być złym, ale jakby to dłużej przemyśleć, to można by dojść do innych wniosków.

Nova Jest ciemną stroną Hikaru, narodziła się zaraz po zabiciu księżniczki Emeraude z wyrzutów sumienia i samo-nienawiści Hikaru.Jest bardzo do niej podobna.Rożni je tylko fryzura-zła Hikaru ma rozpuszczone różowe długie włosy. Nova kocha to co Hikaru nienawidzi i nienawidzi to co Hikaru kocha. Dzieje się tak, ponieważ Nova jest bardo samotna i wychodzi z założenia, że jeśli zabije wszystkich, których kocha "jej drugie ja" to Hikaru zawsze będzie mieć dla niej czas i będą razem.Porwała Lantisa, za namową swojej "matki" Debonair. Debonair nie jest jej prawdziwą matką, przygarnęła Novą, aby a dostarczała jej złej energii. Zabijając Novę, zabija się Hikaru.W ostatnim odcinku Hikaru przeprasza Novę za opuszczenie jej i z powrotem przygarnia do serca "swój cień".Wybacza sobie zabójstwo kapłanki.

Lady DebonairJest Czarną Królową, jest czystym złem. Jej pałac był po drugiej (ciemnej) stronie Cephiro. Prawdopodobnie na gruzach pałacu Zagato. Podporządkowała sobie Novę, "zaadoptowała" ją, tylko po to aby wykorzystać. Nienawiść Novej dodawała Debonair sił. Pragnęła zdobyć diadem kapłana, jednak nie udało jej się to.

Primiera - Mała wróżka, którą Lantis uratował podczas upadku Cephiro, od tej pory zakochała się w nim i towarzyszy mu na każdym kroku. Jest bardzo zazdrosna o Hikaru, dlatego też jest dla niej nie miła i opryskliwa. Na początku nie znosi Mokony, ale z czasem zaczyna coś do niej/niego czuć...

INOVA - Nie wiadomo skąd się wziął. Mieszkał u księżniczki Emeraude, był jej ulubieńcem, zwierzątkiem do którego uwielbiała się przytulać. Zawsze i wszędzie jej towarzyszył, chronił ją. Któregoś dnia podarowała go Zagato, nie wiadomo dlaczego. Ten przemienił go w człowieka... może raczej elfa z wielkim fioletowym kamieniem na czole (służy do przemian). Inova był mu posłuszny do obłędu. Zrobiłby dla swojego pana dosłownie wszystko. Zagato kazał mu zabić Magicznych Rycerzy i Inova nie robił tego dlatego, że jego pan tak mu kazał. Robił to, dlatego że jego pan pragnął tego, a więc on także. W pierwszej bitwie zmienił się w piękną kobietę-Serę i uwiódł Feria. Fuu była niesamowicie zazdrosna. Prawie zabił Feria dając mu do zjedzenia zatrutą zupę. Zagato sprzeciwiał się zmianie Inovy z powrotem w wilka, bowiem powrotna zmiana w człowieka nie byłaby możliwa, jednak w drugiej walce nie było wyjścia. Niestety Inova zginął, trudno odgadnąć, czy Zagato przejął się tym, czy też nie.

Nie możesz dodać komentarza.